BluBrezza


REZERVASYON : 0 532 580 57 38

blubrezzahotel@gmail.com

  • Anasayfa
  • Aktiviteler

AKTİVİTELER

SÖRF
DENİZ SÖRFÜ

AT SAFARİ
BİNİCİLİK

BYBASSOS
DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TURGUT
ŞELALESİ

Hisarönü'nde öncelikle muhteşem deniz, güneş ve kumsalda deniz keyfi sürebilirsiniz. Deniz keyfi ile beraber deniz sörfü de önemli aktivitelerden.

Hisarönü Körfezi deniz sörfü tutkunları içi çok idealdir. Otelimiz Marmarisin en güzel mevkilerinden birinde Hisarönündedir. Bölgedeki diğer körfezlere nazaran daha büyük olan Hisarönü Körfezi, ziyaretçiler açısından önemli imkanlar sağlar. Marmaris-Datça yolunun 22 nci kilometresinden itibaren Hisarönü tabelasını görerek ilerleyeceğiniz yol boyunca bir tarafta Hisarönü Körfezi, diğer tarafta Gökova Körfezi, sunduğu doğal güzellikler ve muhteşem manzarası ile misafirlerini büyülemektedir. Hisarönü bölgesinde deniz sığ ve kum kiremit rengini andırmakta. Daha çok sakin bir tatili tercih eden tatilciler Hisarönü'nü seçmekte. Hisarönü bölgesinin temiz havası ve suyunun özellikle astım ve kalp hastaları için iyi geldiği söylenmekte.

Yaz sezonu boyunca bölgede hava zaman zaman rüzgarlı olmakta ve bu açıdan da bölge deniz sörfü meraklıları için ideal bir konuma sahip olmakta. Marmaris ve civarındaki en önemli 3 binicilik noktasından birisidir ayrıca Hisarönü. Bölgede at safari ve binicilik üzerine hizmet veren kulüpler mevcut. Bölge aynı zamanda Bybassos antik kenti sınırları içerisinde yer almakta olup antik kente doğa yürüyüşü aktivite olarak tercih edilmekte.

Otelimiz tarihi Karia yolu üzerindedir. Bu nedenlede doğa yürüyüşü yapacaklar için görsel olarak ve trekking olarak muhteşem bir coğrafyadadır. Yürüyüş parkurları için her türlü rehberlik otelimiz tarafından yapılmaktadır.

Bybassos antik kenti sınırları içerisinde yer alan Hisarönü'nde, Eren Dağındaki "Hemithea" isimli tapınağı görmek mümkün. Kalıntılar Kastabos kentine ait. Tepede ise bir ortaçağ kalesi bulunmakta. Muhteşem bir manzarası olan kale Komutan Hydas'ın mezarı bulunmaktadır.

Yakında Turgut köyü ve Turgut Şelalesi sizlere harika gezinti ve yüzme olanağı vermektedir.

Hisarönü'nde ayrıca çevredeki koy ve plajlara (İnbükü Koyu, Kartal Koyu, Tavşan Adası ve Bencik Limanı) düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz.

Sizleri Otelimizde Ağırlamaktan Mutluluk Duyarız.